Nike x Johanna SchneiderDzisiejszy post ma za zadanie przybliżyć Wam trochę zeszłoroczną kolaborację NikeLab z niemiecką projektantką Johanną Schneider. Spytacie pewnie dlaczego chcę pisać o czymś co wyszło już dawno, skoro w drodze są już kolejne kolaboracje. A no dlatego, że ta jak i inne "historyczne" już można rzec współprace to sztosy ogromne, którymi jaram się niemiłosiernie.

Ale o co dokładnie chodzi? Zakładka "FASHION AND TECHNOLOGY" powstała z myślą nie tylko o ciekawostkach technologicznych dotyczących ubrań i obuwia jakie będę starała się Wam przedstawiać, ale też w celu rozpoczęcia kolejnego cyklu postów na mojej stronie. Są stylizacje, jest jedzenie, w niedalekiej przyszłości światło dzienne ujrzy jeszcze jeden projekt lecz wszystko w swoim czasie. Teraz pora na kolaboracje marek sportowych z projektantami i sportowcami

Od jakiegoś czasu świat mody mocno przenika w środowisko sportowe i vice versa. Jest tego więcej niż mogłoby Wam się wydawać. Żeby nie działać "po łebkach" postanowiłam pisać nie tylko o tym co aktualne, ale także o tym, co zapisało się już w pewien sposób na kartach historii. Dlatego też w pierwszej kolejności postanowiłam przybliżyć Wam projekty powstałe w wyniku współpracy Johanny Schneider ze sportowym kolosem, Nike, na AW2015. 

Warto może na początku wyjaśnić czym jest NikeLab. Otóż jest to swego rodzaju projekt marki Nike w ramach którego podejmowane są współprace z niezależnymi, światowymi projektantami i sportowcami. Przelewają oni swoją wyobraźnię na wysoko zaawansowane technologicznie tkaniny i systemy, by połączyć kreatywność, modę, wygodę i sport w jedną harmonijną całość. 


Cała kolekcja została zaprojektowana z myślą o kobietach aktywnych, które cenią sobie zarówno piękno i estetykę odzieży treningowej jak i jej właściwości. Wykorzystano tu technologie stworzone przez Nike, które warstwa po warstwie dostosowują się do nagrzania czy potliwości ciała w zależności od intensywności ruchów w każdej fazie treningu. Wystarczy jednak tylko rzucić okiem na projekty, a od razu widać, że świetnie nadawałyby się do użytku codziennego.  Jak to ujął dyrektor działu projektowego linii Nike Women's Training: “Today’s female athlete needs full versatility. This collection is about building her workout wardrobe but also making it functional for her day-to-day life.” 


Wszystkie ubrania zostały skonstruowane tak, by nie krępować jakichkolwiek ruchów w trakcie treningu, co jest ogromnie ważne. Wykorzystano niestandardowe rozwiązania jak np. taśmy podtrzymujące okrycie wierzchnie w pasie oraz asymetryczne cięcia nadające uroku całej kolekcji. Laserowo wycinane wzory zapewniające odpowiednią oddychalność, delikatne, lekkie wykończenia czy materiały najwyższych technologii jak Dri-FIT to kolejne atuty kolekcji.


Dobierając kolorystykę kolekcji projektantka kierowała się głównie tym, by idealnie współgrała ona z każdym kolorem i odcieniem skóry
Według mnie wszystkie propozycje, które pojawiły się na rynku w ramach owej kolekcji to przysłowiowe strzały w dziesiątkę. Z dumą nosiłabym je zarówno na siłownię jak i na co dzień. A jakie są Twoje wrażenia?

You Might Also Like

0 komentarze