NikeLab x Olivier Rousteing


Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny marki BALMAIN stworzył najnowszą kolekcję powstałą w wyniku jego współpracy z LikeLab.


Kolekcja zawiera zarówno damskie jak i męskie propozycje. To, co z jednej strony dziwi, z drugiej nie, to złote, metalowe dodatki w postaci zamków i guzików.


Dziwi dlatego, że ja osobiście przywykłam do tego, iż odłam NikeLab to odzież typowo techniczna znajdująca zastosowanie zarówno w sportach jak i wykorzystywana do noszenia codziennego. W tym przypadku chyba średnio można mówić o wykorzystaniu kolekcji w jakimkolwiek treningu.


Nie dziwi, bo wystarczy informacja kim jest projektant owej kolekcji. BALMAIN zawsze charakteryzuje się przepychem i bogactwem. Niemniej jednak całość prezentuje się imponująco.Zauważyć w tej kolekcji można mocną inspirację projektanta piłką nożną. Klasyczny model bluzy ze stójką N98 czy też Mercuriale i odmiany modelu Tiempo - wszystko to wywodzi się z wyżej wpsomnianego sportu. Występują tu również hybrydy modeli, gdzie widzimy np. połączenie modelu Roshe z Tiempo.

You Might Also Like

0 komentarze