Pure Boost X - recenzja


Nadszedł czas na kolejną zapowiadaną recenzję. Pod lupę tym razem leci model adidas Pure Boost X.
Jest to jeden z niewielu butów biegowych powstałych tylko i wyłącznie dla kobiet i z myślą o kobietach. 
Zacznijmy zatem od cholewki. W całości wykonana z siateczki, zapewnia cyrkulację powietrza, co pełni rolę pierwszorzędną w jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nikt bowiem najprawdopodobniej nie lubi mieć kałuży w bucie, prawda? Jej kolejnym ogromnym plusem jest idealne, całkowite dopasowanie do stopy.


A to w dużej mierze zasługa oprócz materiałów, z których są wykonane, budzącej kontrowersję konstrukcji. Mam tu na myśli oddzieloną od podeszwy wewnętrznej część cholewki. Tak, oddzieloną. Całkowicie. Tak, że jak zegniecie stopę to normalnie dziura na wylot. Nie jest to wada produkcyjna! Tak miało być! I wiecie co? Jest to genialny pomysł. To tak jakbyście założyły skarpetkę i przykleiły stopę do podeszwy tylko z przodu i z tyłu, dosłownie. Całe śródstopie okala bardzo mocna wbrew pozorom, miejscami zgrzana dla zapewnienia trwałości skarpeta.


Z przodu natomiast znajduje się mały panel wykonany z innej, pojedynczej warstwy siatki zgrzanej dookoła taśmą dla lepszej trwałości. Ma to zapewnić jeszcze większy przepływ powietrza. Jest to bowiem miejsce najmniej narażone na uszkodzenie obuwia w trakcie użytkowania, dlatego też projektant postanowił zaletę tego miejsca w owy sposób wykorzystać. Taki sam rodzaj siatki wykorzystano i zgrzano także po bokach zaraz przy sznurowaniu, ale tutaj pełnią one jak dla mnie funkcję jedynie ozdobną.


Ważnym podkreślenia jest także fakt, że język wbudowany jest w cholewkę, co dodatkowo wspiera stopę i dokładnie ją okala w każdym miejscu, co jest ogromnie ważne podczas biegu.

Dodatkowo na zdjęciu poniżej zauważyć można małe wybrzuszenie w okolicach kostki. Takie samo znajduje się od strony wewnętrznej buta. Owe wybrzuszenie to nic innego jak wszyta w środku grubsza pianka mająca za zadanie tworzyć swego rodzaju podpórkę dla kostki. Idealnie bowiem dopasowuje się dokładnie we wcięcie pod nią się znajdujące, jednocześnie stabilizując stopę.


Ponadto wszystkie wykorzystane szwy są płaskie, co wpływa na komfort użytkowania.

Czas na podeszwę środkową, która wykonana została w technologii Boost. Są to tysiące sprasowanych elastycznych granulek, które tak dobrze pracują, że zapewniają idealną amortyzację. Podczas uderzenia stopy o podłoże oddają one część energii w dany krok włożonej. Gumowa podeszwa zewnętrzna z kolei to Stretchweb. Jest bardzo elastyczna i lekka, razem z Boostem tworzą zestaw idealny, upłynniający każdy krok. 


Dodatkowym atutem buta są bardzo ładne, wzorzyste sznurówki oraz możliwość personalizacji buta, której dokonać możecie składając zamówienie internetowe. Dostępnych jest kilka bardzo ładnych kolorystyk.

Jeśli chodzi o zastosowanie buta to jest nim bieganie po twardej nawierzchni, chociaż przyznam się, że sama trenuję w nich także na siłowni i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że tam również się sprawdzają. Przeznaczenie? Tylko i wyłącznie dla stopy neutralnej.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam udanego biegu!

Zakupić możecie je np. poprzez stronę internetową ->  http://www.adidas.pl/buty-pure-boost-x/AQ6680.html.

fot. Michał Chojnacki (Michal502)

You Might Also Like

0 komentarze