Wytrawne pancakes'yJakiś czas temu wrzuciłam na fanpage zdjęcie pancakes'ów po czym zalana zostałam wiadomościami i komentarzami z zapytaniem o przepis. Proszę więc bardzo!
Pragnę jednak nadmienić iż jest to przepis stworzony przez Kamilę z Life in Balance, psychodietetyczkę, z którą prężnie współpracuję i przyznaję, że co jak co, ale te placki mogłabym jeść 5 razy w tygodniu! Przedstawiam Wam porcję dla dwóch osób :)

Mąki oraz płatki owsiane wsypujemy do miski.Żółtka oddzielamy od białek i dodajemy do miski z mąką i płatkami.Dodajemy przyprawy i mleko lub...wodę. Tak, wodę! Jej właśnie użyłam do przygotowania placków ze zdjęć, bo o mleku zapomniałam, no cóż. Nie ujęło nam to ze smaku nic a nic ;)
Białka ubijamy na sztywną pianę, po czym powoli, partami dodajemy do masy i delikatnie mieszamy. Następnie rozgrzewamy patelnię, na której roztapiamy masło klarowane i smażymy małe placki.Na drugiej patelni z kolei wykładamy plastry boczku i w tym samym czasie co placki, podsmażamy je na bardzo małym ogniu. Nie dodajemy tutaj żadnego tłuszczu, bowiem całość odpowiednio przygotuje się na wytopionym z boczku tłuszczu. Pierwotnie w przepisie Kamili zamiast boczku znajduje się wędzony łosoś i koperek. W takiej wersji smakuje równie zniewalająco, zachęcam więc Was do eksperymentowania :)Kolejnym i ostatnim krokiem jest uformowanie wieżyczki z placków, które przekładamy plasterkami bekonu i to wszystko. Smacznego! ;)
fot. Aleksandra Graff

You Might Also Like

0 komentarze