Life in Balance - analiza pierwiastkowa włosów


Jak część z Was dobrze wie, od jakiegoś czasu współpracuję z Kamilą - dietetyczką i psychodietetyczką. Raz na jakiś czas spotykamy się w jej gabinecie by ocenić rezultaty diety i zdecydować jakie kroki powinnyśmy dalej podjąć. To właściwie taka podstawa. Z resztą każdy chyba chciałby na bieżąco i regularnie sprawdzać wyniki swojej pracy, by mieć obraz sytuacji i by móc cieszyć się dążeniem do celu.

Czasami dziwimy się i zastanawiamy nad tym, dlaczego nie osiągamy wymarzonych wyników mimo trzymania się diety i regularnych wyników. Albo inaczej - wyniki osiągamy, ale czujemy się fatalnie. Zdecydowanie coś jest nie tak. Często zapominamy jak bardzo do prawidłowego funkcjonowania niezbędne jest odpowiednie ODŻYWIENIE organizmu. Mowa tu o fizjologicznej równowadze naszego organizmu, na którą wpływają pierwiastki stanowiące o jego budowie. To ich niedobory często są przyczyną złego samopoczucia, nieprawidłowego metabolizmu, złego stanu cery i wielu innych. Często przyczyną zachwiania równowagi pierwiastkowej organizmu jest dieta uboga w niezbędne witaminy i mikroelementy, brak ruchu, stres czy szybki tryb życia. Utrzymujący się przez dłuższy czas stan niedoborów i nadmiarów konkretnych pierwiastków prowadzi do wyżej wspomnianych zaburzeń metabolicznych, które w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do pojawienia się przewlekłych chorób.

Czy można temu przeciwdziałać? Jasne, za sprawą odpowiedniej diety ułożonej pod nasze zapotrzebowania, a także przy pomocy odpowiedniej suplementacji witaminowo-mikroelementowej.


Jak sprawdzić owy stopień odżywienia organizmu? Kamila w swojej ofercie posiada Analizę Pierwiastkową Włosów. APW jest to nowoczesna metoda diagnostyki stanu odżywienia organizmu.
Na podstawie 29 pierwiastków i ich wzajemnych proporcji e włosach opisywane są charakterystyczne cechy metabolizmu. Wszystko to realizowane jest indywidualnie dla każdej osoby.
Oznaczane są 24 biopierwiastki takie jak: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna, a także 5 pierwiastków toksycznych - arsen, rtęć, glin, kadm i ołów.

Badanie to najczęściej wykonywane jest przy zaburzeniach hormonalnych, gastrologicznych, neurologicznych, dermatologicznych, układu kostno-stawowego i kardiologicznych.

Po wykonaniu badania, które polega na pobraniu 3-4 cm włosów oprócz wykresów z wartościami i proporcjami danych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej otrzymasz także opis typu metabolicznego, program suplementacyjny i dietę metaboliczną.

Badanie oczywiście można wykonać w gabinecie Kamili -> Life in Balance.


You Might Also Like

0 komentarze