Nike Lunar Sculpt - recenzja


Buty treningowe przede wszystkim powinny być wygodne. Z resztą jak każde inne do wszelkich aktywności fizycznych. W sumie to i te do chodzenia mogłyby być, nie? Jednak by wykonać pełen trening niezbędne jest zapewnienie naszym stopom najwyższego komfortu. 

Nike Lunar Sculpt należą z pewnością do butów lekkich. Wszystko to za sprawą kilku aspektów. Jak zwykle zacznę od góry, czyli od cholewki.


Lekka, elastyczna cholewka powstała w wyniku klejenia poszczególnych jej paneli. Dzięki dodatkowemu klejeniu szwów, buty te mocno zyskują na wytrzymałości przede wszystkim w newralgicznych miejscach.W poszczególnych miejscach całkowicie szwy całkowicie zastąpiono klejeniami, dzięki czemu buty te tracą na wadze, tak jak w miejscu widocznym na zdjęciu poniżej. Tutaj zbędne okazało się zastosowanie szwu, więc zastosowano jedynie klejenie. Jak widać mamy tu do czynienia z dodatkową perforacją, która służy zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza.


Dla odpowiedniej oddychalności zastosowano także miejscowo panele z siateczki.


Klejeniami dodatkowo wzmocnione są panele w miejscach gdzie znajduje się sznurowanie co dodatkowo zabezpiecza but i pośrednio pozwala na właściwe dopasowanie buta do stopy.

But ten nie jest jakoś mocno skomplikowany dlatego śmiało mogę przejść już do podeszwy środkowej i zewnętrznej zarazem, gdyż stanowią one jedność.


Została ona wykonana z pianki zwanej Lunarlon. Jest to najlżejsza pianka jaką Nike produkuje, dlatego wykorzystywana jest w wielu biegowych i treningowych modelach giganta z Oregonu.


Pod palcami, piętą i po zewnętrznej stronie buta znajdują gumowe wstawki zapewniające odpowiednią przyczepność i stabilizację.


Ponadto but ten posiada także tak zwany "Pivot Point". Jest nim widoczne na zdjęciu zaokrąglone miejsce. Ma ono pomóc w dokonaniu szybkich zmian kierunku. Dlatego "Pivot Point" znajduje zastosowanie w wielu butach treningowych, fitnessowych czy o przeznaczeniu typowo tanecznym.Pamiętajcie jednak by buty treningowe kupować w nieco większym rozmiarze! Od 0,5 do 1 cm dłuższa wkładka jest jak najbardziej wskazana, gdyż stopa w trakcie aktywności fizycznej puchnie. W niektórych modelach jak wiem z doświadczenia nie jest to konieczne, jednak przy tym radę tę należy uwzględnić. Dodatkowo pamiętajcie, że but ten przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla stopy neutralnej.

Do nabycia tu -> http://store.nike.com/pl/pl_pl/pd/lunar-sculpt-buty-treningowe/pid-10950633/pgid-11161715

fot. Aleksandra Graff

You Might Also Like

0 komentarze