Komfort w pigułce czyli Nike Roshe 2 i Nike Roshe 2 Flyknit


To, że Nike zrewolucjonizowało świat letnich butów wprowadzając model Nike Roshe Run dzięki którym połowa świata zapomniała o sandałach (oh, thank you Nike!) to nie ulega wątpliwości. Klientela jest coraz bardziej wymagająca, a projektanci z Oregonu doskonale o tym wiedzą. Ponadto chcąc swoją markę rozwijać skrupulatnie pracują nad każdym detalem. 
Nike przygotowało dla nas dwa warianty brata Roshe Run. Poniższy, nazwany po prostu Nike Roshe 2 posiada poliestrową cholewkę, drugi, zaprezentowany jeszcze niżej to Nike Roshe 2 Flyknit.

  No dobra, ale do brzegu. Pierwszym aspektem, nad którym ekipa Nike dzielnie pracowała jest cholewka. Co w niej zmieniono? Dodano piankę dla wzmocnienia efektu amortyzacji. Materiały najwyższych technologii wykorzystane przy cholewce idealnie dopasowują się do stopy. Zastosowano także specjalne nacięcia odpowiadajace za zapewnienie większej elastyczności owego buta.

 Po drugie, podeszwa. A właściwie wszystko, na czym stopę stawiamy. W opisywanym modelu amortyzacja zaczyna się już od wkładki. Wykonana została ona z tzw. "memory foam" czyli pianki, która odkształca się pod wpływem nacisku, po czym wraca do swojej pierwotnej formy. Pomaga to regenerować zmęczone stopy jeszcze w trakcie chodzenia. 


Innowacyjna waflowa podeszwa posiada elementy pracujące niezależnie od siebie, dzięki czemu zachowana jest lepsza jej przyczepność i elastyczność. Elementem wyrwanym żywcem z modelu Nike Free Run jest gradacja.W tym modelu umieszczona w podeszwie środkowej, zwiększa swoją wartość idąc w kierunku pięty. Pomaga to tłumić wstrząsy w trakcie chodzenia. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu konstrukcji Tri-Fusion opartej na wykorzystaniu trzech rodzajów gęstości pianki.
Po trzecie i dotyczy to wersji Flyknit - cholewka wykonana w tej technologii jest elastyczna i przewiewna. Z racji tego, że stopa w trakcie chodzenia puchnie momentalnie, a temperatura wewnątrz buta cały czas rośnie, idealna jest dla niej cholewka, która pracuje i oddycha. Po to właśnie powstała cholewka w technologii Flyknit.


Buty pojawiają się już w innych kolorystykach, a dostepne są w sprzedaży od 1 września.

You Might Also Like

0 komentarze