Najnowsza odsłona Nike LunarEpic w wersji Shield


Ekipa Nike prace nad modelem LunarEpic Flyknit rozpoczęła już dwa lata temu. Kilka miesięcy wstecz mieliśmy okazję podziwiać owy model po raz pierwszy. Wtedy to priorytetem dla projektantów było stworzenie ultralekkiego i idealnie dopasowanego do stopy buta biegowego zapewniającego odpowiednią przyczepność. Dziś prezentują nam ten sam model, lecz w wersji ulepszonej. Bo przecież trzeba iść naprzód, prawda?


Jednoczęściowa cholewka wykonana została w technologii Flyknit z włókien TPU, czyli termoplastycznego poliuretanu. Te z kolei pokryto powłoką w technologii DWR (Durable Water Repellent). Dodatkowo but wyposażona w skarpetę wewnętrzną zapewniającą utrzymanie ciepła i nieprzedostawanie się wody z zewnątrz do środka. Dwa ostatnie czynniki to właśnie nowość przy opisywanym modelu.


Podeszwę wykonano z pianki IU. W celu zapewnienia płynnego przejścia od pięty ku palcom, odpowiedniej stabilności i przyczepności, a także oddaniu części energii włożonej w ruch podeszwa zewnętrzna została potraktowana laserem, którym wycięto geometryczne kształty przypominające powierzchnię opony samochodowej. Warto podkreślić, że buty te testowane były w najgorszych warunkach pogodowych - śnieg, deszcz i topniejący śnieg. Niezależnie od pory roku model LunarEpic Flyknit Shield zdał egzamin na 5+


Pozostało nam cierpliwie czekać do 3 listopada, czyli dnia premiery owego modelu.

You Might Also Like

0 komentarze