Nowa Kolekcja Nike Beautiful x Powerful

Jeszcze przed rokiem 1984 nie istniało na igrzyskach olimpijskich coś takiego jak maraton kobiet. Maksymalnym dystansem, który podczas tego wydarzenia pokonywały kobiety to 1500 m. Rok 1984 był pod tym kątem rokiem przełomowym. W szczególności dla Joan Benoit Samuelson.


To ona jako pierwsza przełamała wszelkie bariery. Jej motto? "There's no finish line". Po dziś dzień Nike inspiruje się owym hasłem i uparcie wspiera kobiety niezależnie od dyscypliny sportu, którą uprawiają. Z roku na rok zaangażowanie Nike w sportach kobiecych rośnie. Społeczność NikeWomen liczy już ponad 4 miliony wzajemnie wspierających się, inspirujących i dopingujących sobie kobiet. Kolekcja Nike Beautiful x Powerful to celebracja ewolucji jaką przeszedł kobiecy sport, a której inspiracją było zwycięstwo Samuelson.

W skład tej niezwykłej kolekcji zainspirowanej sportsmenkami wchodzą cztery najpopularniejsze modele: Nike Air Max Thea Ultra Premium, Nike Air Presto Premium, Nike Cortez Premium i Nike Air Huarache Ultra Premium.
Skóra i piękny kolorowy żakard to materiały z jakich wykonane zostały poniższe modele. Kolekcja dostępna będzie w sprzedaży od dziś, jednak na żakardowe odpowiedniki trzeba poczekać do 1 grudnia.

You Might Also Like

0 komentarze