adidas Originals x Alexander Wang - trzecia odsłona kolekcji


Wspomniana kolaboracja po raz pierwszy ujrzała światło dzienne we wrześniu zeszłego roku. Wtedy to zdobycie jakiejkolwiek rzeczy z kolekcji adidas Originals x Alexander Wang była nie lada wyczynem, bowiem dostępna była jedynie w Tokio oraz w Nowym Jorku w specjalnie przygotowanych do tego ciężarówkach.

Dopiero miesiąc temu kolekcja młodego amerykańskiego projektanta trafiła do szerszego grona odbiorców. Natomiast na początku i w połowie kwietnia spodziewać możemy się kolejnych dwóch dropów. Rzeczy dostępne będą we flagowych butikach adidasa oraz sklepie internetowym marki.
Co charakteryzuje całą tą współpracę? Przede wszystkim unisexowe kroje. Nie ma kolekcji damskiej i kolekcji męskiej. Jest jedna, spójna kolekcja, brak granic, zero barier.


Zdjęcia przedstawione powyżej to pierwsza odsłona on nazwie "In-Out" inspirowana stylem piłkarskim, która pojawi się na początku kwietnia.  Charakterystyczne dla adidasa połączenie kolorystyczne biel-niebieski, do tego brązy i szarości. Odwrócone logo adidasa i wywrócona tkanina - to dwa aspekty, za pomocą których Wang postanowił mocno zaznaczyć swój koncept i "wywrotność" kolekcji.
"Logo, Patch & Velour" to również odwrócone logo i tkaniny (plisowane, haftowane, z nadrukami) oraz to, co tę odsłonę debiutującą w połowie kwietnia charakteryzuje - welur, który mocno w tym i ubiegłym sezonie zaznaczył swoją obecność w świecie mody. 
Burgund, granat, czerń i kontrastowa soczysta pomarańcza. Oto kolory reprezentujące ową kolekcję. 

You Might Also Like

0 komentarze