Siłowniany savoir vivre


Jako że siłownia jest prawie moim drugim domem, odwiedzam ją bowiem 3-4 razy w tygodniu od kilku ładnych lat to wiele już w swoim życiu notorycznie powtarzających się sytuacji widziałam. Oto kilka zdań na temat tego, czego na siłowni nie powinno się uskuteczniać.


1. Nieodpowiednie obuwie

Wspominam o tym na każdym kroku - buty do jakiejkolwiek aktywności fizycznej powinny być dobrane konkretnie pod nią. Można manewrować np. butami biegowymi i wykorzystywać je także chociażby na siłowni, ale zapamiętajmy sobie jedną bardzo ważną kwestię - Air Max'y 90 (najczęściej przeze mnie widziane na sali siłowej) są to buty RETRO biegowe, co oznacza, że aktualnie ich technologia nie sprawdza się odpowiednio przy tego typu użytkowaniu. Źle dobrane obuwie wpływa negatywnie na nasze mięśnie, stawy, więzadła etc. Jeśli ten argument Wam nie wystarcza to dodam jeszcze jeden. Gdy pójdziecie z takim butem do sklepu w celu złożenia reklamacji, bo paluchem wydrążyliście w toeboxie dziurę większą niż średnica Rowu Mariańskiego to nie zdziwcie się gdy sprzedawczyni powie Wam...Bowiem użytkowanie takiego buta jest niezgodne z jego przeznaczeniem, ot co.
Umówmy się, Rosherun'y pomimo słowa "RUN" nie sprawią, że w 5 minut przebiegniecie Półwysep Helski, a Mayfly'ie nie dodadzą Wam skrzydeł. So please, stop this shit.


2. Biustonosz do użytku codziennego pod stanik sportowy

Zdjęcie, które wyraża więcej niż tysiąc słów. Moja reakcja za każdym razem gdy mam ten obraz przez oczami wygląda właśnie tak.


Jest to kwintesencja totalnego misunderstanding. Nie kumam tego. Znaczy okej, wiem jaka jest idea - cycki przodem i heja na trening. Spłaszczony biust na siłowni? Ale jak to?! 


Dziewczyno, push-up zostaw sobie na wieczór. Dlaczego? Już Ci tłumaczę. Fiszbiny znajdujące się pod miseczkami wpijają się w cycki w trakcie treningu czy tego chcesz czy nie. Na co to wpływa? Na ich DEFORMACJĘ. 
Dlaczego nie nosimy również samego zwykłego biustonosza? Ponieważ nie posiada odpowiedniego wsparcia, które zapewnia Ci stanik treningowy zaprojektowany tak, by odpowiednio chronić nasze wdzięki w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej. Więzadła Coopera odpowiadające za podtrzymanie naszego biustu oraz ich jędrność narażone są na przeciążenia, a nadmierne ich nieodpowiednie "eksploatowanie" sprawi, że Twój biust będzie wyglądał jak biust 70letniej pani z Afryki. Także tego. 

3. Zbyt krótkie spodenki

Krótkie spodenki na trening, jasne, jak najbardziej, szczególnie latem. Ale nie spodenki, które mogłyby służyć jako majtki. Dziewczęta, dajcie tym chłopom z siłowni skupić się na treningu, bo biedni zszokowani jak pan Franciszek ze szkoły jazdy "Kursant" w 1:34.
Cóż się dziwić jak zza wyciągu pół dupy na wierzchu.

4. Jeansy?!

Oh, come on. Serio? W jeansach na siłownię? Niech lepiej zostaną w szatni, bo w trakcie przysiadu pękną na tyłku aż huk pójdzie.

5. Panowie w legginsach

Drodzy Panowie, Wam dedykuję ten punkt. Panowie w legginsach na siłowni to standard, tak najwygodniej, wiadomo. Jednak jeśli decydujecie się na tego typu zakup, bardzo Was proszę, szukajcie takich, które są gęsto tkane lub po prostu grubsze. ALBO NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE NOŚCIE GACIE :))) Zdarza się, że gdy materiał się naciągnie to staje się delikatnie przezroczysty. If you know what I mean...

5. Nadmierny makijaż

Delikatny makijaż w niczym nie przeszkadza, ale skorupa na twarzy już tak. Zwróćcie uwagę na to, że w trakcie wysiłku fizycznego pocicie się i czy tego chcecie czy nie - na twarzy też. Wyglądacie przepięknie dopóki pierwsza kropla potu nie spłynie Wam po czole. Później już tylko panda style i tak dalej.6. Rozpuszczone włosy

Piękne, długie i lśniące jak w reklamie Head&Shoulders, ale... zwiąż że je. Wszystko jest ok dopóki nie zaczną Ci włazić do ust, a co gorsza... gdy Pani z boku dostanie taką szczotą w twarz z półobrotu. 

7. Nadmierna ilość perfum 

Wszyscy lubimy ładnie pachnieć, jednak na Boga, nie pół flakonu. Dla niektórych pewne zapachy są drażniące na tyle, że mogłaby powstać nowa konkurencja sportowa pod tytułem "Paw w dal". Nah.


You Might Also Like

0 komentarze