Kanapki z twarogiem - prosty posiłek potreningowy na słodko #2
Taki banał, kanapki. Uwierzcie, sama byłam zaskoczona, że tak prosta kombinacja może być serio pyszna. Najważniejsze jest to, że przygotowanie tego posiłku nie zajmuje więcej niż 5 minut, a jest pełnowartościowy i smaczny. 

Rzadko jem przetwory mleczne, ale gdy już mam na nie ogromną ochotę, staram się decydować na te ekologiczne i takie też Wam polecam. 

Oczywiście wszystkie składniki należy dopasować pod swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Na jego podstawie u mnie są to 2 kromki chleba. W tym przypadku użyłam chleba żytniego 100% na zakwasie, ale równie dobrze można użyć chleba bezglutenowego, pieczywa chrupkiego czy wafli ryżowych. 

Olej kokosowy (w moim przypadku 15g) rozpuszczamy i dodajemy do chudego twarogu. Wsypujemy także białko. W moim przypadku będzie to ok. 20g. Całość dokładnie mieszamy.
Dzięki płynnej konsystencji oleju i słodkiemu, lepkiemu białkowi cała masa jest zwarta. I w tym właśnie tkwi sekret ;)Na wierzch oczywiście po treningu zawsze obowiązkowo owoce. W tym przypadku figa :) Ma dość dużą zawartość węgli, dlatego jak na moje zapotrzebowanie jedna 50g figa w zupełności wystarcza :) Świetnie sprawdzą się także maliny, truskawki, jeżyny, banan etc. 
Pamiętajcie, że dowolnie możecie manewrować także przyprawami, np. cynamon ;)


fot. Ola Graff

You Might Also Like

0 komentarze