Ryż na mleku kokosowym - prosty posiłek potreningowy na słodko #1


Na początku sportowej drogi ciężko było kombinować z jedzeniem po treningu by dostarczyć sobie wszystkich potrzebnych składników w odpowiednich proporcjach,  dlatego postanowiłam Wam nieco ułatwić te sprawę. Zatem lecimy - na początek 3 przykładowe posiłki potreningowe na słodko, później na słono, right?
Z racji tego, że trenuję wieczorami, w posiłkach potreningowych istotne jest dla mnie to, by były:
1. Pełnowartościowe
2. Szybkie w przygotowaniu
3. Smaczne
i taki właśnie jest ten oto posiłek ;)
Po kolei.

Zacznijmy od tego, że mleka możecie użyć wszelakiego rodzaju. Ja w codziennej diecie staram się pomijać przetwory mleczne, dlatego i Wam polecam mleka roślinne. Nie musi być kokosowe, może być np. migdałowe. Pamiętajcie jednak, że gdy używacie kokosowego to należy pominąć już dodatkowe tłuszcze, poniewać mleko koko samo w sobie ma jego wysoką zawartość. Istnieje też różnica między MLECZKIEM, a MLEKIEM (czyli w zasadzie napojem) kokosowym. To drugie jest już rozcieńczone. Korzystając z mleczka proponuję dolać trochę wody, chyba że macie dietę bardzo bogatą w tłuszcze. Mleczko kokosowe w zaledwie 100 ml ma ok. 20 g tłuszczu ;)
A więc! Mleko/mleczko zagotowujemy u gdy już nam wrze, wsypujemy ryż (również w zależności od zapotrzebowania). U mnie po treningu jest to 60g. W międzyczasie gdy ryż się gotuje, tarkujemy jabłko. Można też pokroić w kostkę. Whatever.Gdy ryż jest niemal gotowy dodajemy do niego białko. Ja z powodów,o których wspomniałam wyżej używam białka wołowego. Natomiast świetnie sprawdzi się tu także izolat czy białko serwatkowe. Co kto woli ;)
Gdy ryż już jest gotowy dorzucamy starte jabłko i cynamon...dodajemy owoce i pałaszujemy!Jabłka, cynamon, figi to produkty iście jesienne. Pamiętajcie, że możecie kombinować na różne sposoby! Jabłko i figę zastąpić śliwką, używając mleka migdałowego możecie dodać gorzkiej czekolady i mamy zupełnie inny smak. Lub czekoladę zastąpić masłem orzechowym. Czego tylko dusza zapragnie! Wystarczy tylko trochę pokombinować ;)

You Might Also Like

0 komentarze